Thai masajı 2500 yıl öncesinde Budist rahipler tarafından keşfedilmiş olan eski bir masaj şekli olmaktadır. Thai masajı esnekliği arttırmak, kas ve eklem gerilimlerini azaltmak için kullanılmaktadır. Vücudun enerji hatları boyunca pasif germe ve baskılama uygulamaları yapılmaktadır. El ve ayak parmakların kas dokularına yönlendirilen ritmik presleme hareketleri ile birlikte gereken teknikler uygulanmaktadır. Bu teknikler ile birlikte bölgesel olabilecek ağrılar giderilmektedir.

Kökeni 2500 yıl öncesine dayanmakta olan bir tedavi yöntemi olarak tanımlanabilmektedir. Masajlarda çoğunlukla basınç ve germe hareketleri uygulanmaktadır. Bu teknikler ile birlikte bölgelerde meydana gelen problemler giderilmektedir. Thai masajı etkisi son derece yüksek olabilmekte ve çeşitli hastalıkların da tedavilerinde kullanılabilmektedir. Kasları gevşetmek, esnetmek, kan dolaşımını hızlandırabilmek gibi etkileri bulunmaktadır. Bu etkileri nedeni ile pek çok kişi tarafından tercih edilmekte olan yaygınlaşmış masaj türüdür.

Thai Masajı Nedir?

Thai masajını köken olarak 2500 yıl öncesinde dayandırılmaktadır. Budist rahipler tarafından keşfedildiği söylenmektedir. Thai masajı son zamanlarda oldukça yaygın bir hale gelmiştir. Bu nedenle insanlar Thai masajı nedir gibi sorular sormaktadırlar. masaj gergin kasları gevşetebilmek için başvurulabilecek son derece yararlı etkileri olan bir masaj türüdür.

Masaj terapistleri tarafından uygulanmakta olan bu masaj türü için çeşitli teknikler bulunmaktadır. Bu teknikler çerçevesinde uygulanmaktadır. Uzman kişiler teknikler, esnetme ve germe hareketleri ile birlikte insanlara müdahale ederler. Bu sayede sinirlere uygulanan baskılar ile stres azalır. Kaslar gevşer ve zinde bir vücut elde edilebilmiş olunur.

Thai Masajı Nasıl Yapılır?

Thai masajı nasıl yapılır soruları kişiler tarafından merak edilmekte olan sorulardır. Thai masajı pek çok hastalık noktasında kişilere yardımcı olabilmektedir. Bu nedenle belirli bölgelerde meydana gelen şişlikleri azaltmak, kaslardaki gerginlikleri sonlandırmak, burkulmalarda iyileşme süreçlerini hızlandırmak gibi etkileri bulunmaktadır. Bu etkileri nedeni ile günümüzde sıklıkla başvurulmakta olan masaj türlerindendir.

Thai masajı eğitimi almış olan uzman terapistler tarafından masajlar uygulanmaktadır. Kişiler bu masaj türü ile birlikte hem mental olarak hem de fiziksel olarak yarar sağlayabilmektedir. Sinirlere uygulanmakta olan baskılar ve özel teknikler ile birlikte kişilerin stresi azalmaktadır. Kan dolaşımı hızlanmakta ve bu şekilde enerji verebilmektedir.

Thai Masajı Yararları

Thai masajı faydaları son derece yüksek olabilmektedir. Kasları gevşetmek ve belirli bölgelerde meydana gelen gerginlikler ve şişlikler gibi problemleri azaltabilmek amacı ile başvurulmakta olan bir masaj türüdür. Pek çok açıdan kişilere yarar sağlamaktadır. Tedavi olarak kullanılmakta olan bir masaj türüdür. Terapistler tarafından uygulanmaktadır. Problemli olan bölgelere uygulamalar yapılmakta ve bu bölgelerde meydana gelen kronik ağrılar giderilmekte, kas düğümleri çözülmektedir. Kaslarda meydana gelmiş olan gerginlikler azaltılmakta ve kan dolaşımı da hızlandırılmaktadır.

Kan dolaşımının hızlandırılması ile birlikte enerji yükselmesi meydana gelebilmektedir. Tay masajı ile birlikte kişiler çok daha yüksek enerji dolu ve zinde bir vücuda sahip olabilmektedirler. Masaj sırasında bazı hareketler sert olabilmektedir. Ancak hiçbir hareket sonrasında kişiler ağrı çekmemeli, acı olmamalıdır. Bu gibi durumlar ile karşı karşıya olan kişilerin terapistlerini uyarması gerekmektedir. Pek çok hastalığa iyi gelmesi gibi özellikler de yoga masajı yararları içerisinde yer almaktadır.

Tay Masajı Özellikleri

Thai ayak masajı gibi farklı bölgelere uygulanabilen bir masaj türü olarak kişilerin karşısına çıkmaktadır. Tay masajı yaptıran kişilerde yorgunluk azalmaktadır. Sinirler tamamen yumuşar, bölgesel ağrılar azalır ve kan dolaşımında artış gözlemlenir. Bu sayede insanlar çok daha sakin ve enerjik bir vücuda sahip olabilmektedirler.

Tay masajı zihin, beden ve ruhun bütünleşmesine odaklanmaktadır. Genellikle yağ ürünleri bu masaj türünde uygulanmaktadır. Teknik ve işlevsel olarak bir mat üzerinde uygulanmaktadır. Kişiler bir yatak üzerinde değil minder üzerinde konumlanmaktadırlar. Terapistler tarafından el veya kas parmaklarının dokularına yönlendirilen ritmik presleme hareketleri ile uygulamalar gerçekleştirilmektedir.

Thai masajı nasıl yapılır diye merak edenlere bu masajın eller ile uygulanmakta olan bir masaj türü olduğunu söylenebilir. Vücudun belli başlı bölgelerine uygulanmakta ve bu bölgelerde meydana gelen problemler giderilmektedir. Ağrılar, kas gerginlikleri gibi problemler tay masajı ile tamamen yok edilebilmektedir.

Thai Masajı Vücudun Hangi Bölgelerine Yapılır?

Beden ve ruh tedavisine dayanmakta olan bu masaj türü vücudun pek çok bölgesine uygulanabilmektedir. Aroma masajı, ayak masajı, boyun masajı çeşitleri bulunmaktadır. Bu masaj türünde ayaklar önemli olabilmektedir. Ayak tabanına uygulanan teknikler ile birlikte siniler yatıştırılabilmektedir. Bu bölgeye yapılacak olan doğru masaj teknikleri ile kişilerin ruhen ve bedenen huzura erişmeleri mümkün olabilecektir. Masaj uzmanları sinir uçlarına yönelik çalışmalar gerçekleştirirler. Başparmaklar kullanılarak gereken teknikler uygulanmaktadır.

Thai masajında önemli diğer noktalardan biri de bacaklar olmaktadır. Eklemler ve kasları rahatlatabilmek için germe, basma ve çekme hareketleri uygulanabilmektedir. Kas kütlesinin yoğun bir şekilde yer aldığı her bölgede bu gibi uygulamalar gerçekleştirilmektedir. Bacak bölgesi masajda en çok zaman alan bölgelerden biridir. Bu bölgelerde yapılan çekme ve baskılar ile birlikte rahatlama gerçekleştirilir.

Bacaklardan sonra önem verilen diğer noktalar ise sırt bölgesi olmaktadır. Sırt ve bel bölgelerinde çeşitli germe hareketleri gerçekleştirilmektedir. Bu hareketler ile birlikte de sırtta yer alan kronik ağrılar giderilebilmekte. Eklem ve kaslarda gevşeme sağlanabilmekte bununla birlikte çok daha rahat hareket sağlanabilmektedir. Sırt ve bacak bölgeleri bu masaj türünde son derece yüksek önem kazanmaktadır.

Güzel bir yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir